Press "Enter" to skip to content

Rebrík – TOP 10 – iOS

Po viac ako roku prinášam posledný rebrík mojich obľúbených aplikácií. Tentokrát je to pre iPhone/iPad.

1. AccuWeather – Obyčajná predpoveď počasia. Ale na rozdiel od iných sa im predpovede s realitou zhodujú oveľa častejšie a preto som si túto aplikáciu obľúbil.

2. Path – Minimalistická sociálna sieť. Neobťažuje, príjemne sa ovláda a ako zázrakom sa jej vyhýbajú kreténi, čo čítajú bádateľ.net a podobné drísty.

3. Slack – Kecátko i sociálna sieť zároveň. Má klienta aj pre Windows, Linux a MacOS, takže ju mám dostupnú všade. A používajú ju niektorí spektristi.

4. PhoneMaps – Turistické mapy do telefónu. Síce platené, ale tým že dovolenkujeme väčšinou na Slovensku, už je pre mňa neoceniteľným pomocníkom. Koho by zaujímala free alternatíva – volá sa Hiking Map, ale využíva OpenStreetMap a už viackrát som v nej narazil na nezrovnalosti a chýba tam veľa turistických chodníkov.

5. Waze – V Bratislave a jej okolí takmer nevyhnutný nástroj, ak nechcete každý deň kysnúť dve hodiny v zápchach. Aj keď v poslednej dobe ma niekoľkokrát poslal do úplne stojatej zápchy, z ktorej keď som sa otočil, tak vlastným mozgom som našiel prejazdnú trasu. Takže v poslednej dobe už mu veľmi neverím.

6. 1Password – Ako názov napovedá, je to úložisko na heslá a loginy, vie spolupracovať aj s iCloudom aj s DropBoxom, niektoré iOS aplikácie ho dokonca priamo podporujú. Lepších alternatív je určite veľa, ale mne 1Password proste vyhovuje.

7. Feedly – RSS agregátor. Keď skončil Google Reader, bol prvý na ktorý som natrafil, a už som pri ňom zostal.

8. 1Blocker – Blokovač reklám. Neporadí si so všetkými, ale s väčšinou áno a dá sa aj všeličo donastaviť.

9. Star Chart – Planetárium s prvkami augmented reality. Kto má rád nočnú oblohu a zaujímajú ho súhvezdia, nájde v tejto aplikácii výborného pomocníka.

10. Moon – Zobrazovač fáz mesiaca v závislosti od dátumu. Vie sa nasáčkovať aj do kalendára. Používam v súvislosti s hubárčením. Vraj sú to povery, ale tesne pred splnom vraj rastú hríbovité huby lepšie a zatiaľ sa mi to potvrdilo.

Nuž a týmto by som rebríkovaciu kapitolu uzavrel. Cieľom bolo poukázať na zaujímavé aplikácie a na ich poradí v nejakom rebríku vlastne ani nezáleží. Tak dúfam, že som vás obohatil 🙂

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *